Web sitemize hoşgeldiniz.

Anneler Günü Hediye Önerileri

Yılda bir kez kutlanan Anneler günü oldukça özel bir gündür. Annelerin özel olduğunu hatırlatan bu günde verilebilecek pek çok hediye vardır. Fakat hediye seçimi yaparken daha özgün olmalı ve annenize manevi değeri olan hediyeleri almalısınız. Özellikle el yapımı hediyeler kadınların en çok hoşuna giden hediyelerdendir. Genellikle el yapımı hediyeler zor gibi gözükür. Fakat doğru adımları izleyerek kısa sürede hediyenizi yapabilirsiniz. Anneler günü hediye önerileri için el yapımı çerçeveler ve özel kartları seçebilirsiniz. Ayrıca resimli albüm, gül buketi, hediye kutusu gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Anneler İçin El Yapımı Hediyeler

Öncelikle resimli çerçeveyi almak yerine kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey dondurma çubukları veya uygun boyutlarda dört adet çıtadır. Küçük resimler için dondurma çubuklarını boyamak ve üzerine resimleri yapıştırmak daha mantıklıdır. Daha fazla resim koymak isteyenler ise çıtaları tercih edebilir. El yapımı hediye için dört adet çıtayı çerçeve şeklinde birleştirin. Uzun çubukların iç tarafına çivi yerleştirin. Daha sonra iki çivi arasına ip bağlayarak resimler için uygun hale getirin. İplerin üzerine küçük ve şekilli mandalları kullanarak resimlerinizi asabilirsiniz. Çerçevenin içini doldurduktan sonra dışını boyayabilir veya dış yüzeyine küçük deniz kabukları yapıştırabilirsiniz. Tamamen el yapımı olan bu hediye hem evde, hem de iş yerinde saklanabilir.

El Yapımı Gül Kutusu

Anneler gününün olmazsa olmazı çiçeklerdir. Kadınların çok sevdiği çiçekler özel günlerde hediye olarak verilebilir. Fakat çiçekleri el yapımı bir şekilde hazırlamak ve her zaman saklamak isteyenler gül kutusunu hazırlayabilir. Bunun için ortalama boyutlarda olan bir kutu bulun. Kutunun dış kısmını istediğiniz gibi boyayabilir veya kartonlarla kaplayabilirsiniz. Kutunun içine köpük yerleştirin. Yapay güllerin saplarını keserek köpüğe batırabilecek bir boyuta getirin. Daha sonra boşluk bırakmadan gülleri kutuya dizin. Kutunun dışını kurdele ile süsleyebilirsiniz. Anneler günü hediye önerileri arasında en çok sevilenler el yapımı hediyelerdir. Anneniz için emek harcayarak yapacağınız bu hediyeler hem kalıcı, hem de manevi değeri çok yüksek hediyeler arasındadır. Bu nedenle hediye almak yerine yapmayı da tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: