Web sitemize hoşgeldiniz.

Atom Çayı Enerji Veriyor!

19 Eylül 2018

Hastalıklara karşın doğal bitki çaylarının önerilmesi söz konusudur. Örneğin atom çayı bu anlamda dikkatleri üzerine çekiyor. Nitekim pek çok bitki özü ile hazırlanışına geçilen çaylardan bir tanesidir. Şöyle ki 9 farklı bitkinin temin edilmesi ile hazırlanıyor. Genel olarak da kış aylarında tercih edilen çayın, bu anlamda sıcak tüketilmesi önerilmekte. İçerisinde bulunan bitkilerin de tam olarak demlenmesi önemlidir. Karşınıza çıkacak olan içerikleri ise;

  • Karabiber ile kuşburnu bitkilerine yer verilmekte.
  • Hibiskus, havlıcan ve zerdaçal bitkileri de temin ediliyor.
  • Zencefil ile karanfil ise beraberinde gelmekte.
  • Tarçın ve yenibahar bitkileri de eklenmiş durumdadır.

Zinde Kalmak İçin; Atom Çayı

Enerji veren atom çayı, gün boyu kendinizi dahi iyi hissetmenizi mümkün kılacaktır. Aynı zamanda zinde kalmak isteyenlere de günde 1 kere içmeleri önerilmekte. Nitekim kan dolaşımının daha kuvvetli olmasını sağlıyor. Bu durumdan kaynaklı olarak gün boyu enerjik hissetmeniz mümkün olacaktır. Vücut direncinin artmasına etki ettiği için hastalıklara karşı savaştığı da açıktır.

Bademcik iltihapları ile karşı karşıya kalanlar yine sıcak olan çayı tüketebilir. Bunun dışında bronşit hastalığına da iyi geldiğini belirtmek gerek. Sonuç olarak ses tellerinin daha güçlü hale gelmesi mümkün olacaktır. Akabinde seste meydana gelen çatallaşmanın da önüne geçmek isteyenler tüketebilir. Genel olarak solunum yollarına iyi geldiğini belirtmek gerek.

Atom Çayının Mideye Faydaları

Sadece solunum yolları üzerinden faydaları bulunmuyor. Bunun akabinde mide rahatsızlıklarından da söz etmek gerek. Şöyle ki gaz sorunlarına yönelik yine atom çayı önerilmesi söz konusudur. Gaz söktürücü özelliğinden dolayı ağrıların son bulacağı açıktır. Mide spazmlarının giderilmesi için günde 1 ya da 2 kere tüketilebilir. Yine mideye iyi gelmesi için sıcak olarak tüketilmesi önerilir. Hazırlanması bir hayli kolay olan çayın sadece sıcak suya ilave edilerek demlenmesi yeterli olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: