Web sitemize hoşgeldiniz.

Ayak Tabanındaki Deri Sertleşmesine Doğal Tedaviler İle Müdahale Edin

13 Eylül 2018

Ayak tabanı ve deri sertleşmesine doğal tedaviler konusu çok merak edilir. Erkeklerin ya da kadınların ayak tabanlarında ortaya çıkan sertleşme, birçok sorunu beraberinde getirir. Özellikle yürürken hissedilen ağrı ve acı bunların en önemlileridir. Ancak problemin çözüm yolu vardır. Doğal olarak tanımlanan birçok değişik tedavi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Ayak Altı Deri Sertleşmesi Kürleri Nelerdir?

Ayak altında ortaya çıkan sertleşme problemini ortadan kaldırmak için birçok farklı kürü uygulayabilirsiniz. Bunların başında ise kabartma tozu kürü gelir.

Kabartma Tozu Kürü: 3 yemek kaşığı dolusu kabartma tozu ile çok olmayan miktarda bir suyu karıştırmak gerekiyor. Bunun sonrasında ise ortaya çıkan kürü, hem topuklara hem de ayak parmaklarına uygulayabilirsiniz. Ayak baş parmak deri sertleşmesi sorunu yaşayanlar da bu karışımdan kolaylıkla faydalanabilirler. Bu noktada yapılması gereken şey ise bir kabın içerisine hazırlanmış olan malzemeyi koymaktır. Daha sonra ayaklarınızı suyun içine koyun ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekleyin. Ardından da durulama işlemini yapmanız gerekmektedir. Eğer isterseniz, kürün uygulanmasından sonra nemlendirici kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi Kürü: Ayak tabanı sertleşmesi nasıl geçer konusunu gündeme getirenler için başka kürler de vardır. Bu kür için 2 bardak kadar su, listerin ve elma sirkesini kullanmalısınız. Malzemeleri, bir kabın içine koyduktan sonra iyi bir biçimde karıştırmak lazım. Bunun hemen sonrasında ise ayaklarınızı yine kabın içinde bekletmeniz gerekli. Süre ise 20 dakika olmak zorunda. Böylelikle sertlik sorunundan kurtulabilirsiniz.

Buna ek olarak sirke içine batırılacak bir pamuk sayesinde de problemi çözebilirsiniz. Böyle bir işlemi yaparken pamuğu mutlaka ayak tabanına ya da topuğuna sabitlemelisiniz. Bu şekilde uyuduktan sonra sabah olduğu zaman bandı çıkarabilirsiniz. Bu yöntemi, taban ve topuk bölümü yumuşayıncaya kadar devam ettirin.

Ayakların Bakımı Çok Önemli

Ayak tabanı ve deri sertleşmesine doğal tedaviler noktasında mutlaka ayakların bakımının yapılması gerekiyor. Her akşam eve geldikten sonra ayakları yıkamak lazım. Ayrıca zaman zaman ayağı nemlendirici ile beslemek de işe yaramaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: