Web sitemize hoşgeldiniz.

Bebeklere Alınacak İlk Yaş Hediyeleri Nasıl Olmalıdır?

16 Mart 2018

Hediyelik eşya özellikle yeni anne olmuş kişiler en çok mutlu edecek şeylerden bir tanesidir. Hem bebeğe hem de yeni anneye hoş birer hediye alarak bu güzelliklere hoş geldin diyebilirsiniz. Anneye hediye alırken klasik yetişkin hediye kategorilerine bakarken bebek için daha derin bir araştırma yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Bebekler için görsel yönü kuvvetli olan kitapları ve motor becerileri geliştirecek olan oyuncak türlerini alternatif hediye seçenekleri olarak gözden geçirebilirsiniz.

Eğitici kitap önerileri; Bebeğimin İlk Kartları, Dokun Hisset Kartlarım, Bebeğimin Kartları Oyuncaklar, İki Utangaç Panda, İlk Kelimeler Kitabım Ne Nerede Gidiyor gibi faydalı kitapları ve etkinlik rehberlerini içerisinde bulundurmaktadır. Bu kitaplar fiyat bakımından da oldukça makuldür.

Eğitici oyuncak önerileri; arkadaşım kurbağa bebek oyuncağı, döndür e oyna yemek arkadaşım sevimli çiçek, ton ton yol seti 54lü, sallanan dişlik inek ve daha nice ürünü bu kategori altında bulabilirsiniz. Eğitici oyuncaklar hem aile hem de çocuk için gayet faydalı hediye alternatifleridir.

Değişik hediyelik eşya bulmak isterseniz ve alacağınız hediyenin daha kişisel olmasını isterseniz anne, bebek ve babanın elinizde bir fotoğrafı bulunuyorsa bunu bastırarak hoş bir çerçeveye koyarak da sunabilirsiniz. Bu konuda önemli olan çocuğun ve ailenin duygusal yönden onların yanlarında olduğunu hissetmeleridir. Maddi olarak çok da büyük bir gayret göstermeniz gerekmeyecektir. Bebeklere hediye alırken bazı yaş grubu ibareleri ile de karşılaşabilirsiniz. Bunlardan bazıları;

  • 0- 5 ay
  • 6-11 ay
  • 2,3, 4, 5 yaş

Çocuk Eşyalarında Uzak Durulması Gereken Kimyasallar Nelerdir?

Ucuz hediyelik eşya bulma aşaması odak noktası bebekler olduğu zaman çok da tercih edilebilir bir seçenek olmayacaktır. Çocuklar için tasarlanmış olan ürünler maddi bakımdan değersizleştikçe içerik de bir o kadar sağlıksız bir hale gelmektedir. Özellikle bir ürünün üzerinde aşağıda sıralanacak olan kimyasalları gördüğünüz zaman uzak durmanız gerektiğini de bilmelidir.

Uzak durulması gereken kimyasallar; BPA(Bisfenol A) ve PVC(Polivinil klorür) gibi kanserojen maddeleri içerisinde bulunduran bir yönetmeliktir. Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmeyen ve CE damgası olmayan hiçbir oyuncağın ya da herhangi bir ürünün satın alınmaması gerekmektedir. Sağlıklı bir ürün satın alabilmek için u markalara güvenebilirsiniz;

  • Frimouzz
  • Kanz
  • Play Doh
  • Bondigo

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: