Web sitemize hoşgeldiniz.

Bıyık Çıkaran Yöntemler

Tüm erkekler, özellikle Türk erkekleri için sakal ve bıyık görselliğin vazgeçilmez unsurlarındandır.      17-20 yaş arasında beklenen yüz tüylenmesi olmadığında veya istenilen gürlükte çıkmadığında erkeklerde psikolojik sorunlar yaratabilir. Doğal yöntemlerle uygulanan kürler, tıbbi hormon tedavilerine geçilmeden bu sorunların aşılmasında ilk adım olabilir.

Bıyık çıkaran yöntemlerden en doğal ve kolay uygulananı soğan ve sarımsakla cilde yapılan masajlardır.

Sıcak suyla gerçekleştirilen günlük tıraş sonrası, ortadan enine kesilmiş sarımsak (enine kesmek suyundan daha fazla çıkmasını sağlar) açılmış gözeneklere yedirilerek sürülür. Bu işlem cilt hafif kızarana kadar sürdürülüp 20 dakika kadar bekletilir.

Bıyık çıkaran yöntemlerden bir diğeri ise, sarımsak yerine soğan kullanmaktır. Yine enine kesilen soğan gözenekleri açılmış bölgeye ovalanarak yedirilir ve 20 dakika kadar bekletilir. Ardından ince bir tabaka halinde sürülen bal cildi yumuşatarak canlılık verecektir.

Her iki yöntemde de yüzü soğuk suyla yıkamak önerilmektedir. Soğuk su cildi gerecek ve sarkmaları engelleyecektir. Soda bu etkiyi daha fazla kılmaktadır. Yüzün her gün sodayla yıkanması cildin günlük arınmasını sağlamaktadır. Günlük tıraşlarda tahriş problemlerinin yaşanması halinde gün aşırıya dönüştürülerek kür uygulanmalı ve soğan ile sarımsak ciltte 20 dakikadan fazla bekletilmemelidir.

Soğan ve sarımsak vücuda giren doğal antibiyotiklerdir ve zarar teşkil etmez. Bıyık çıkaran yöntemlerde önerilen doğal kürler her gün veya günaşırı uygulanmasına rağmen sonuç alınamıyorsa veya tahrişe neden oluyorsa uzman doktor görüşünü almak gerekir. Doktor önerisi olmadan uygulanan kimyasal karışımlar cilde zararlıdır ve asla kullanılmamalıdır. Hormonlarla ilgili sorunlar için bilimsel otoritelerin vereceği ilaç tedavileri uygulanmalıdır.

Bıyık çıkaran yöntemlerden biri olarak önerilen badem sütünün tüylenmeyi artırıcı bir etkisi yoktur. Badem yağı sadece sakal bıyık parlatmak için kullanılabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: