Web sitemize hoşgeldiniz.

Çeken Bilir: Siyah Nokta ( Komedon ) Nedir ?

16 Eylül 2018

Son dönemlerde yalnızca ergenlerde değil aynı zamanda birçok yetişkinde de görülen siyah nokta problemi, tam olarak ne olduğu bilinmeyen bir problemdir. İşte tam da bu nedenden dolayı kullanıcılar siyah nokta (komedon) nedir aramalarını daha çok yapmaya başladılar. Siyah nokta dediğimiz yapı; cildin dibinde yer alan yağ tabakasını üretmiş olduğu yağ ile kirin birleşmesi sonucu oluşur. Siyah nokta oldukça inatçıdır ve cildinizden kolay kolay çıkmayan bir yapıya sahiptir. Özellikle de aşırı derecede yağlı vücutlarda çok daha fazla görülen siyah nokta problemi gün geçtikçe daha çok kişinin canını sıkan bir sorun olmaya devam eder.

Siyah nokta problemi: Ciltteki yağ ile kirin birleşmesi sonucu ortaya çıkan oldukça kötü görünümlü bir yapıdır. Tedavi edilmediğinde çok daha ileri boyutta cilt sorunlarına neden olur.

Siyah nokta problemi nasıl oluşmaya başlar ?

Siyah nokta sorunu ile başa çıkmak istiyorsanız öncelikle onun tamamıyla ne tür sorunlardan dolayı ortaya çıktığını bilmeniz gerekiyor. Siyah noktanın ortaya çıkış nedenleri bu sorunla başa çıkmanızda sizlere çok daha destek verici bir etki yaratacaktır.

  • Cilt yüzeyinde aşırı derecede kir ve pisliklerin birikmesi.
  • Düzenli olarak cilde tonik etkisi yaratacak ürünlerin kullanılmaması.
  • Yağlı vücutlu insanların çok daha fazla kirli mekanlarda bulunması.

Tüm bu nedenleri belirledikten sonra siyah nokta probleminin nedenine çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Siyah nokta ağırlıklı olarak kirli bölgelerde bulunan yağlı insanlarda oluşur. Hava kirliliğinin yoğun olması da siyah nokta gibi problemlerin artmasına neden olur. Özellikle de ergenlik dönemlerinde siyah nokta sayısında artış olduğu görülmüştür.

Siyah nokta problemi gidermek için neler yapılmalı ?

Eğer vücudumuzda oluşmuş siyah nokta problemlerini çözmek istiyorsanız, öncelikli olarak yüzünüzde tonik etkisi yaratacak bir temizlik yapmanız gerekiyor. Yapacağınız siyah nokta tonik ile birlikte gözeneklerin açıldığını fark edecek ve böylece daha rahat nefes alan bir yüze kavuşacaksınız. Siyah nokta ile ilgili problemleri olan birçok kişi siyah nokta (komedon) nedir aramalarını sıklıkla yapmaya devam etmektedir. Bu sayılan yöntemler çözüm olabilecek türden yöntemlerdir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: