Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekoratif rüzgar çanları nasıl olmalıdır?

Rüzgarda salınan bir çan ve çıkardığı sesleri dinlemek için, müzik kutuları ihtiyacınız olmaz. Sadece yapmanız gereken ne hızda ve tizlikte rüzgar çanı sesi sevdiğinizi bulmak. Bunun için piyasada ya da yöresel hediyelik ürünleri satan yerlerde kolayca bulacağınız rüzgar çanlarını dinlemeniz de yeterlidir.

Rüzgar estikçe çıkan sesleri, hangi tondan duymak isterseniz, rüzgar çanını oluşturan maddelere bakabilirsiniz. Sevgililer günü hediyesi olarak da hoş ve farklı bir hediye seçeneği olacağını unutmamalısınız. Rüzgarlı günlerde sadece rüzgarın uğultusunu duymaktansa, bu tür melodik bir esintiyi yanında dinleyebilmek gerçekten hoş bir duygu durumu yaratacaktır.

Rüzgar çanları neden tercih edilirler?

Dekoratif rüzgar çanlarının tarihi, aslında oldukça eskilere dayanan ritüellere dayanır. Buna göre ortamda eğer bir negatif enerji varsa, bulunan bu enerjiyi ortadan kaldırma ya da uzaklaştırma gücüne inanılır.

Bu yüzden rüzgar çanları, pencere kenarları ve kapıların arkalarında bulunur. Bu felsefeden hareketle, rüzgar çanları negatif enerjileri zayıflatmak, uzaklaştırmak ya da yok etmek için dünyanın her yerine yayılmıştır.

Dekoratif ürünler satılan hemen hemen her mağazada, bu tür dekoratif rüzgar çanları bulmak mümkündür. İnternet üzerinden satış yapan sanal pazarlarda da çok farklı şekil ve büyüklükte olanları da arayıp bulabilirsiniz.

El yapımı hediyelik mağaza ya da dükkanlarında, kullanmak istediğiniz alan neresi ise oraya uygun olabilecek çeşitler görebilirsiniz.

Rüzgar çanları nasıl yapılır?

Aslında rüzgar çanı yapmak için çok büyülü malzemelere ihtiyacınız olmaz. Ahşap da olabilir, kurdele de, deniz kabuklarından da yapılabilir, bambu çubuklarından da.

Bulunduğu yeri farklı bir tını ile kaplayacak olması, rüzgar çanlarının kullanım alanlarını arttırmaktadır. Dönüp duran bir dekoratif rüzgar çanı, ilgi odağı olduğu gibi, bulunduğunuz negatif düşünce yapısını dahi değiştirebilir.

Hediyelik dükkanlarda satışa çıkartılmış fabrikasyon rüzgar çanları olduğu kadar, el emeği olarak hazırlanmış rüzgar çanları da mevcuttur. Bu çanı nerde ve ne amaçlı kullandığınız da önem taşır. Felsefi düşüncelere göre hareket ederseniz, çevrenizdeki negatifliği uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz. Ya da sesleri açısından melodik bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: