Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekoratif Rüzgar Çanları Nerden Alınır?

Her evin en güzel dekorasyon unsurlarından biri olabilecek dekoratif rüzgar çanları , hangi malzemeden yapıldığını öğrenmek istediğinizde, internet üzerinde ufak bir gezinti yaptığınız zaman karşınıza çıkıyor. Çok hoşunuza giden bir rüzgar çanı gördüğünüzde ve ona sahip olmak istediğinizde, nerede kullanabileceğinizi düşündükten sonra karar verebilirsiniz.

Dekoratif ürünler satan mağazaların, üst köşelerinde yer alan, rüzgar çanlarının, eskiden olumsuz kötü duyguları kovmak için kullanıldığı söylenir. Doğruluğu ne derecedir bilinmez ama evlerin balkonlarında, bahçelerin bir köşesinde ya da rüzgarın tam estiği yerin yanında bulunurlar. Kulağa gayet hoş melodiler sunan rüzgar çanları, farklı malzemelerden yapılırlar. Bazen bambu kamışlarından içleri oyularak, bazen deniz kabuklarından olabilir. Bu çanları isterseniz mağazaların dekorasyon kısımlarından,isterseniz hediyelik eşya satan dükkanlardan alabilirsiniz.

Rüzgar Çanları Hangi Şekillerde Bulunur?

En güzel dekorasyon objelerinde biri olan rüzgar çanları, yuvarlak, uzun, yassı yada daha farklı şekillerde satılmaktadır. Evinizin için yada dışını güzelleştirmek istiyorsanız, el yapımı hediyelik satan dükkanlardan birbirinden güzel seçeneklerle alışveriş yapabilirsiniz. Rüzgar çanları en çok müzik tınıları çıkartan ve insanı rahatlatan bir melodi ile insanları uzaklara götüren bir etkiye sahiptir.

Rüzgar çanlarını kendi evinizde, kendi yaratıcılınızı da kullanarak yapabilirsiniz. Malzemeler kısmında ise internette her detaya ulaşabilirsiniz. Renk renk yapabileceğiniz gibi, ufak bir detayı değiştirerek de çok yönlü kullanılabilecek bir rüzgar çanı elde edebilirsiniz.

Ne Tür Bir Rüzgar Çanı Tercih Edilebilir?

Rüzgarın çok estiği bir alanda yaşıyorsanız aralıkları çok yakın olmayan bir rüzgar çanı seçebilirsiniz. Ya da hafif esintilerin olduğu bir yerde yaşıyorsanız o zaman bambudan yapılan rüzgar çanlarından edinebilirsiniz.

Tütsü çeşitleri olan evin bir bölümüne hareketli bir rüzgar çanı taktığınızda hem evinizin içine hoş sesler dağılacak hem de,  tütsünün verdiği o güzel koku bulunduğunuz ortamın havasına birden etki ederek sizi çok güzel bir ruhsala yolculuğa çıkartacaktır.

Ayrıca kullanmadığınız farklı türdeki malzemelerden kendi evinizde de dekoratif bir rüzgar çanı yapabilirsiniz. Birkaç değişik malzeme ve iplerden oluşturacağınız rüzgar çanınızı kendinize has yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: