Web sitemize hoşgeldiniz.

Detoks İçin Yapılacaklar, Detoks nedir, nasıl yapılmalıdır?

Tüm insanların ihtiyaç duyabileceği detoks işlemi, genellikle vücudun bütün kirlerden aramasını sağlayan oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak bu detoks işlemini çok daha aktif hale getirmek istiyorsanız, izlemeniz gereken bazı işlem basamakları bulunmaktadır. Detoks için yapılacaklar olarak değerlendirilebilecek bu işlemler sonucunda, vücudunuzun eskisinden çok daha iyi bir hale geldiğini ve aynı zamanda; anksiyete, ağız kokusu, dolaşım bozukluğu, ateş ve depresyon gibi birçok sorunun da yavaş yavaş atıldığını fark edersiniz. Eğer artık hiçbir şekilde kapanmayacağınızı düşündüğünüz problemlerle yüz yüze gelmeye başladıysanız, detoks yapmanızın vaktinin geldiği işareti çoktan verilmiştir.

Detoks yapmak için bazı öncelikler

Etkili bir detoks yapmak istiyorsanız; öncelikli olarak doğru bir şekilde solunum yapmayı ve aynı zamanda diyaframınızı da kullanmayı bilmelisiniz. Bunu sağlamanın yolları da çeşitli teknik eğitimler almanız ile doğrudan ilgilidir. Detoks için yapılacaklar içerisinde bir diğer öncelik ise, kanınızdaki oksijen miktarını yüksek tutmak olmalıdır. Bundan yaklaşık olarak 200 yıl önce atmosferde % 48 oranında oksijen varken, şu anda bu oran % 19 civarlarına kadar düşmüş durumdadır. Detoks yapmak için ise mutlaka oksijen gereklidir ve oksijen çok iyi bir toksin kovucu özellik gösterir. Detoks yapmak istiyorsanız, oksijenin bol olduğu mekanlarda bulunmanız gerekiyor.

Bu tarz mekanlar tahmin edeceğiniz üzere; yeşilliğin bol olduğu ve aynı zamanda  çevresinde çeşitli hayvanların yetiştiği doğal ortamlardır.

Detoks yapmak için diğer öncelikler

Eğer etkili bir detoks yapmak istiyorsanız, detoks için yapılacaklar listenize beslenmenizi de ekleyebilirsiniz. Sıklıkla kullanılan “ne yerseniz osunuz” sözü, detoks yapan kişiler için de geçerlidir. Eğer çok daha temiz ve sağlıklı gıdalar tüketirseniz, sağlıklı biri olma imkanınız artar. Üstelik bu yiyecekleri dengeli bir oranda tutmanız, pH değerinizi de sabitleyecektir. Böylece hem çok daha sağlıklı bir beslenme ile kilonuzu sabit tutmuş, hem de detoks yaparak bütün kirlerden arınmış olursunuz. Detoks işlemi; ruhsal ve bedensel olarak ikiye ayrılsa bile; yine de bunların tam olarak bütünleşik olduğundan bahsedebiliriz. Bedensel sağlık korunduğu ölçüde, ruhsal sağlık da kendisini koruma eğilimine girişir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: