Web sitemize hoşgeldiniz.

Einstein Mezarı Nerede ?

26 Temmuz 2018

Özellikle de astrofizik alanında büyük bir mesafe almayı başaran Einstein’ın ölümü fizik dünyasında büyük bir sarsıntı yaratmıştır. Einstein’ın ölüm tarihi resmi kayıtlara 18 nisan 1955 olarak geçmiştir. Ayrıca Einstein’ın ölüm yeri ABD’nin New Jersey eyaletinde bulunmaktadır. Almanya’dan Hitler nedeniyle kaçan Albert Einstein, geriye kalan tüm zamanlarını Amerika’da geçirmiş ve burada ölmüştür. Ayrıca Einstein ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de nerede öldüğü ile ilgili olmuştur. Einstein’ı ziyaret etmek isteyen kişiler Einstein’ın mezarı nerede gibi soruları da google üzerinden aratmıştır.

Einstein mezarına nasıl gidilir ?

Einstein hayatı boyunca çok farklı yaşamış kişilerden bir tanesidir. Elbette ki onun ölümü de çok farklı olmuştur. Einstein ne zaman defnedildi sorusu tam olarak cevap bana bulabilecek bir soru değildir. Bunun nedeni ise aynı ölümünden sonra Einstein da yapılan otopsinin hemen ardından cesedinin yakılmış olmasıdır. Ölmeden önce kendisini yakma emrine vasiyetinde yer vermesi ile birlikte kendisinin bu dileği yerine getirildi ve cesedi yakıldı. Bu nedenle Einstein mezarını ziyaret etmek isteyenler, maalesef ki bu istedikleri gerçekleştirme imkânına sahip değillerdir.

Einstein nasıl öldü, ölüm sebebi nedir ?

Sürekli olarak kalp problemleri yaşayan Albert Einstein, 1955 yılına geldiğinde Abdominal Aort anevrizması ile hayata gözlerini yummuştur. Ölüm sebebi olarak her ne kadar bu sebep gösterilse de Einstein ile ilgili bazı gizemli konuların hala sırlarını koruduğu düşünülüyor. Albert Einstein kalp damarlarının yırtılması sonucunda İlk başlarda önemsemese de ilerleyen zamanlarda bunun ciddi bir sorun olduğunu anlamaya başlamış ancak iş işten geçmiştir. Albert Einstein’ın cesedi yakılmış olsa da yine de birçok kişi bunu bilmediği için Einstein mezarı nerede gibi aramalar yapmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: