Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Hacker Filmleri

23 Temmuz 2018

En iyi hacker filmleri, internetin korsanlarının başarıyla sinema perdesine yansıtılmış halleridir. Hacker bilgisayar korsanı olarak da tanımlanmaktadır. Sanal dünyanın en tehlikelilerini konu edinen filmler oldukça etkileyicidir.

Tüm zamanların en iyi hacker filmleri başında The Matrix gelmektedir. 1999 yapımı olan filmde makinelerin insan ırkı üzerine saldırması konu edinilir. Oldukça ses getirmiş ve izleyicileri etkilemiştir. Bir diğer hacker filmi ise 2014 yapımı Algorithm’dir. Filmin baş rolündeki hacker, devletin gizli bilgilerine ulaşması ve bunları kaydetmesi ile devam eden olayları anlatır.

En iyi 10 Hacker Filmi

Vizyon tarihindeki en iyi hacker filmleri listesinde yer alan en iyi 10 filmden ilki The Matrix’tir.

The Matrix, vizyona giriş tarihinden itibaren tüm dünyayı etkileyen bir bilim kurgudur. Makinelerin insanlar üzerindeki etkilerini görmemizi sağlar. The Matrix, kendinden sonraki birçok filme ilham vermiştir.

Algorithm, bir bilgisayar korsanının en açık halde anlatıldığı bir filmdir. Gizli devlet bilgilerine ulaşması ile olay örgüsü başlar. WarGames, 1983 yapımlı eski bir filmdir. 3. Dünya savaşını başlatabilecek liseli bir hacker hakkındadır.

Hackers, 1995 yapımlı bir filmdir. Adından da anlaşılacağı üzere iki hacker üzerine senaryolanmış bir filmdir. Takedown, 2000 yılında vizyona girmiş bir hacker filmidir.

The Italian Job, 2003 yapımı bir filmdir. Hackerlık sayesinde hırsızlık yapan bir çeteyi anlatır. Live Free or Die Hard 2007 yapımlı bir filmdir. Bir hackerın tüm Amerika alt yapısını çökeltmesini konu edinmiştir. Blackhat, 2015 yapımlı bir hacker filmidir. Başrolde Chris Hemsworth oynamaktadır. Untraceable, 2008 yapımı bir filmdir ve seri katil bir hackerdır.

Eagle Eye de 2008 yapımı bir filmdir. Filmde bir bilgisayarın hacklenerek kişileri yönetmesi ele alınmaktadır.

Anonymous – Hacker

Kanun dışı işler yaparak geçimini sağlayan bir adamın başından geçenleri konu edinir. Anonymous (hacker) izlemek için 2016 yapımı filmler arasına bakmalısınır. Bir hackerın yasa dışı işler ile hayatını konu edinmesi açısından oldukça dikkat çeker.

En iyi bilgisayar filmlerinden biri olan Anonymous hackerların da izleyip ilham aldığı filmlerdendir. En iyi hacker filmleri, teknoloji ilerledikçe sinema sektöründe daha fazla görünecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: