Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook Hesap Dondurma

Facebook hesabı dondurma sanıldığının aksine son derece kolay bir işlemdir. Günümüzde yediden yetmişe milyonlarca insan tarafından kullanılan Facebook, herkesin kullanabileceği şekilde son derece basit dizayn edilmiştir. Bu nedenle, Facebook üzerinde işlem yapmak kolay ve hızlıdır.

Facebook, arkadaşlarınızı bulabileceğiniz, durum paylaşabileceğiniz, fotoğraf, video gönderebileceğiniz ve sevdiklerinizle rahatça mesajlaşabileceğiniz bir uygulamadır. Bu sosyal medya platformunda bulunan hesabınızı dondurmak son derece kolaydır. Facebook hesabı dondurma işlemi için yapmanız gerekenler şunlardır:

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabınızı dondurmak için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlardır.

  • Facebook hesabınıza girin ve sağ üst köşede bulunan ok işaretine tıklayın.
  • Çıkan menüden “ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  • Sayfanın sol taraftaki sütununda bulunan “genel” seçeneğine tıklayın.
  • Çıkan sayfada önce “Hesabını Yönet” ve ardından “Hesabını Dondur” seçeneğine tıklayın.
  • Hesabını dondur talimatını verdikten sonra, çıkan sayfadaki güvenlik bilgilerini girin. Bu bilgileri de girdikten sonra hesabınızı dondurma işleminiz sona ermiş olacaktır.

Facebook Hesabınızı Dondurduktan Sonra Neler Olur?

Facebook hesabı dondurma, hesabı kapatmak istemediğinizde uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Hesabınızı dondurduğunuz zaman, hesabı kapattığınızda olduğu gibi verileriniz kalıcı olarak silinmez. Bu nedenle, geri dönme ihtimali olan durumlarda, hesabı dondurmak, hesabı kapatmaya göre çok daha tercih edilebilir bir yöntemdir.

Facebook hesabınızı dondurduğunuz zaman profiliniz arkadaşlarınız tarafından görüntülenemez. Ancak daha önce arkadaşlarınızla olan mesajlaşmalarınız Facebook’ta görülmeye devam edecektir.

Eğer, Facebook hesabınızı dondurduğunuz halde, Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger’ı kullanmaya devam etmek isterseniz onun da çözümü var. Facebook bu konuda kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

Facebook hesabınızı dondurma işlemini gerçekleştirmeden önce, Facebook Messenger uygulamasına giriş yapmışsanız, hesabınızı dondursanız bile Messenger özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tüm bu adımları uygulayarak siz de saniyeler içinde Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz. Üstelik kararınızı değiştirdiğiniz takdirde Facebook hesabınızı etkinleştirerek geri dönebilirsiniz. Bu özellikler nedeniyle Facebook hesabınızı dondurma işlemi son derece avantajlıdır. En yaygın kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook’un sunduğu ayrıcalıklardan yararlanarak dilediğiniz zaman hesabınızı dondurabilir, dilediğiniz zaman da etkinleştirerek hesabınıza geri dönebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: