Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook Ödeme Yöntemi Ekleme Nasıl Yapılır?

27 Ağustos 2018

Facebook, kullanıcılara, dijital anlamda pek çok ilki yaşattı. Bunun en önemli nedeni, rakip sosyal paylaşım sitelerine göre Facebook’un çok daha erken hizmet vermeye ve kullanıcılar tarafından kabul görmeye başlaması. Bunun yanında, zaman içinde getirdiği yeniliklerle, ilgiyi her zaman dinamik tutmayı başardı. Facebook, arkadaşlarınızla iletişim kurabileceğiniz en büyük sosyal paylaşım sitesi olmasının yanında, günümüzde maddi bir görevi de elinde bulunduruyor.

Geldiğimiz çağda, internet üzerinden gelir elde etmek, yine internet üzerinden ödemeler yapmak yani parasal işleri internet üzerinden yönetmek son derece normalleşti. Her şeyin olduğu gibi maddi işlerin de dijitale taşınmasına şahit olduk. Bu nedenle Facebook’un da, kendine ait bir ödeme yöntemi var. Ancak gerektiği kadar bilinmeyen bu ödeme yöntemlerinin Facebook’a nasıl ekleneceğini bilmiyorsanız öğrenmenin tam sırası.

Facebook Ödeme Yöntemleri Nasıl Eklenir?

Facebook ödeme yöntemlerini nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, detaylı bilgi sahibi olmak için Facebook Yardım Merkezi’nden de yardım alabilirsiniz. Facebook Yardım Merkezi, kullanıcılara Facebook hakkında bilmek istedikleri her bilgiyi sağlıyor.

Facebook üzerinden bir ödeme yöntemi ekleme ya da kaldırma işlemi yapmak son derece kolay. Bunun için ilk yapmanız gereken Facebook profilinizdeki “Ödeme Ayarları”’nı ziyaret etmek.

Bu sayfada, Facebook hesabınızda var olan ödeme bilgilerini görebilirsiniz. Ancak, hâlihazırda bir ödeme bilginiz yoksa ve yenisini eklemek istiyorsanız yapmanız gereken bir adım daha var.

“Ödeme Yöntemleri” başlığı altındaki “Ödeme Yöntemi Ekle” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Aynı şekilde bir ödeme yöntemini kaldırmak isterseniz de “Ödeme Yöntemi Kaldır” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. İşte Facebook’ta bulunan ödeme yöntemlerini ekleyip kaldırmak bu kadar basit. Şimdi de gelin, bu ödeme yöntemi ekleme işlemine dair dikkat etmeniz gereken detaylardan bahsedelim.

Facebook’ta Ödeme Yöntemi Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook’ta bir ödeme yöntemi eklemek veya kaldırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.

  • Facebook ödeme yöntemi olarak kayıtlı olan kredi kartınızı bu yöntemler arasından kaldıramazsınız.
  • Facebook ödeme yöntemi tarafından RuPay ve Maestro kart ağları desteklenmemektedir.

Facebook ödeme yöntemi eklemeye dair tüm bilmeniz gerekenler bunlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: