Web sitemize hoşgeldiniz.

Her Derde Deva; Keçiboynuzu

21 Eylül 2018

Organik olarak beslenmek isteyenler çeşitli bitkileri göz önünde bulunduruyor. Örneğin maki türünden olan keçiboynuzu bunlardan bir tanesidir. Her ne kadar kuru bir şekilde karşımıza çıksa da 10 metre kadar boyu olan yeşil bir çalı olduğunu belirtmek gerek. Nitekim yeşil haliyle değil daha çok kuru ve çekirdeklerinden bir takım üretimlere geçilir. Örneğin;

  • Keçiboynuzu pekmezi bu üretimler arasında başı çekiyor.
  • Direk olarak yoğun kıvamda olan özü de temin edilmekte.
  • Tozu ile kakao üretimlerine de yer veriliyor.
  • Son olarak kahvesinin de mevcut olduğunu belirtmek gerek.

Keçiboynuzunun İyi Geldiği Hastalıklar

Keçiboynuzu pek çok hastalığa iyi geldiği için de dikkat çekmekte. Örneğin astımın bunlar arasında olduğunu belirtmek gerek. Genelde de solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği görülüyor. Nezle ya da mevsimsel alerjinin dahi bunlar arasında yerini alması söz konusudur. Soğuk alerjisine ya da kudeşene karşı da yine tüketimine geçilmekte. Ürtiker dahi bu hastalıklardan bir tanesidir.

Bilimsel olarak da keçiboynuzunun pek çok hastalığa iyi geldiği kanıtlanmış durumda. Kısa sürede pek çok hastalığın önlenmesine etki ediyor. İshal ya da kabız sorunlarına yönelikte önerildiğini göreceksiniz. Nitekim bağırsakların hareket etmesini esas alıyor. Lif kaynağı olmasından dolayı da bağırsaklara iyi geldiğini söylemeliyiz. Görüldüğü gibi her derde deva olan besinlerden bir tanesidir.

Keçiboynuzu Kanseri Önlüyor!

Yine bilimsel açıklamalar neticesinde kansere dahi iyi geldiği ifade edilmiştir. Keçiboynuzu içerisinde gallik asit mevcut durumda. Bu asit ile antioksidan bir besin olma özelliğine sahiptir. Serbest radikallerin önlenmesine yönelik tüketilmesi önerilir. Böylece kanserli hücrelerin yok olması söz konusudur. İçeriğinden kaynaklı olarak her hastalığa iyi geldiği görülüyor. Organik olarak temin edilenlerin alınması ve tüketilmesi ise bu anlamda önemlidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: