Web sitemize hoşgeldiniz.

İki Renk Örgü Nasıl Örülür, İKİ RENK ÖRGÜ MODELİ İki Şiş İle Örgü

10 Kasım 2018

İki renk örgü nasıl örülür konu başlığı altında kişilerin en çok sevdikleri ve uygulamaya aldıkları model yalancı işkembedir. Bu model iki renkli yapıldığı zaman kendini çok daha iyi belli etmektedir. Seçilen ip renklerinin muhakkak birbirinden farklı olması ve hatta zıt olması gerekir. Bu şekilde modeller kendini daha net gösterebilecektir.

İki Renk Örgü Nasıl Yapılır?

İki renk örgüde ip geçişleri nasıl yapılır konu başlığını merak eden kişilerin dikkate alması gereken adımlar şunlardır;

  • Öncelikle örgünün lastik kısmı ile başlamalısınız. Ölçünüzü alarak lastik kısmının kaç sıra olması gerektiğine karar verebilirsiniz. Örneğin 5 sıralık bir lastik yapıldıktan sonra modele başlarken ve devamında ipin hep yerden tarafta olması gerekir. İp sizden tarafta olursa model ortaya çıkmaz.
  • Bir sıra arka yüzden düz bir şekilde örgü örülmelidir. Lastiğin hemen sonrasında bu adımı uygulamalısınız.
  • İlmeğin içinden değil hemen altında yer alan kare kutucuğa örgünüzü uygulamalısınız.
  • Bir adet normal örgü bir adet de ilmeğin altında yer alan kare ilmeğe batarak örgünün yapılması gerekir.
  • Alt ilmeğin içerisinden geçirilerek yapılan adımda sol şişte kalan ilmeğin serbest bırakılması gerekir.
  • Bu adımların uygulanması ile çift renkli model ortaya çıkacaktır.

İki renk örgü nasıl örülür konu başlığında temel olarak bu noktalara dikkat edilmelidir. İp kalitesi, elinizin örgüye yatkınlığı ortaya çıkacak ürünün de kalitesini belirler.

Örgüde iki renk nasıl yapılır ve süslenir sorusu yönelten kişiler süsleme aşamasını en sona bırakabilirler. Farklı düğmeler ve hatta pullar ile kıyafetinizi çok daha göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Çocukların kullanacağı kıyafetlerin boyut bakımından küçük olan aksesuarlar ile donatılmaması gerekir. Bu tip durumlarda yutma sıkıntısı söz konusu olabilmektedir.

Yün Seçimi Konusunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

İki renk örgü nasıl örülür sorusu kadar bu örgünün hangi iple yapılacağı da büyük önem arz eder. Yün seçimi konusunda özellikle organik olan alternatifler tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra cildi tahriş edecek ve kaşıntıya kızarıklığa sebebiyet verecek dokuda ürünlerden uzak durulmalıdır. Özellikle bebekler için örgü hazırlayacak olan kişilerin bu konuda daha da hassas olması gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: