Web sitemize hoşgeldiniz.

Kuru Ve Çatlak Dudaklardan Kurtaracak Ev Yapımı Tarifler İle Çekici Dudaklarınız Olsun

24 Eylül 2018

Cildin en hassas bölgelerinden bir tanesi olarak görülebilecek dudak kısımları, yoğun bir şekilde çatlamaya müsaittir. Üstelik dış etkenlerin çok yoğun olduğu bugünlerde kuru ve çatlak dudakların çok daha fazla arttığını görmek mümkündür. Eğer kuru ve çatlak dudakları kurtaracak ev yapımı tarifler istiyorsanız, dolabınıza bakmak yeterli olacaktır. Bu sayede yalnızca evin içerisinde tedarik edebileceğiniz birkaç ürün ile birlikte tüm bu işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yine de  dudaklarınızın kuruyup çatlamasına engel olmak için izlemeniz gereken en önemli yollardan bir tanesi de onları sürekli olarak nemlendirmekten geçer.

Dudakların çatlaması: Genellikle soğuk dönemlerde görülen ve dudakları hassas olan kişilerde görülen bir durumdur. Kuru ve çatlak dudaklar birçok insanın en büyük problemlerinden bir tanesi olarak bilinir.

Kuru ve çatlak dudaklar için ev yapımı öneriler

Kimyasal ürünler kullanmadan tamamıyla doğal olarak dudak çatlaklarından kurtulmak istiyorsanız sizler için bazı çözüm önerileri sunulabilir.

  • Her gün limon ile birlikte günlük olarak 20 dakika dudaklarınıza masaj yapın
  • Dudaklarınıza günlük olarak bir çay kaşığı kadar bal sürün
  • Salatalık ile her gün dudaklarınızı yarım saat nemlendirin

Tüm bunları gerçekleştirdiğinizde belirli bir süre sonra kuru ve çatlak dudaklardan kurtaracak ev yapımı tariflerin aslında ne kadar da hayat kurtarıcı olduğunu göreceksiniz. Bu yukarıda sayılan bütün malzemeler tamamıyla evinizin içerisinde bulabileceğiniz oldukça kolay erişilebilir ürünlerdir. Bu da yukarıda sayılan malzemelerin kuru ve çatlak dudakları rahatlatacak tarifler olmasını sağlamakla birlikte aynı zamanda büyük bir kolaylık da sunar.

Dudak çatlakları için önerilebilecek kimyasal ürünler

Dudaklarınızda kalıcı bir temizlik oluşturmak ve tüm bunlara ek olarak çatlamasını engellemek istiyorsanız, kullanmanız gereken bazı kimyasal ürünler olabilir. Dudak çatlamasını önleyici kimyasal ürünler genellikle krem tarzı materyallerdir. Ancak bu tarz kremlerde dikkat etmeniz gereken ne tür materyaller içerdiğidir. Örneğin bazı kremlerde nemlendirici daha çok yoğun olarak kullanılırken, bazılarında ise besleyicilik özelliği çok daha fazla ön plana çıkar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: