Web sitemize hoşgeldiniz.

Şarabın Büyüsünü Hediyenize Yansıtın

4 Ekim 2017

Sevdiğiniz kişi ile birlikte baş başa bir akşam yemeği hazırlığı yapıyorsanız romantik bir jest ile açılış yapabilirsiniz. Günümüzde romantizm deyince oyuncak ayı hediye etmek anlayan değişik bir güruh türemesine rağmen siz asilliğinizi koruyarak şık bir şarap setine yönelebilirsiniz.

Klasik Akım, Modern Çizgiler

Hediye seçerken en çok dikkat edilen konulardan bir tanesi görünümünün hoş olması ve verilen kişinin ihtiyacını karşılamasıdır. Şarap setleri ile her iki özellik için de bingo diyebilirsiniz.  Hayatında hiç ağzına alkol sürmemiş kişileri bile şarap denemeye itecek kadar şık bir görünümü olan bu ürünler aynı zamanda harika bir dekoratif malzeme alternatifi olarak da kullanılabilir.

Sevgililer günü, yılbaşı ve yıl dönümü gibi özel günlerden aldığınız hazzı bu ürün sayesinde ikiye katlayabilirsiniz. Ürünü daha masaya koyar koymaz olayın boyutunu değiştirebilirsiniz. Bu ürün ile birlikte gümüş bir şamdan içinde karşılıklı iki tane de mum yakarsanız harika bir atmosfere yelken açabilirsiniz. Tabi bir taraftan da klasik müzik çalmalı.

Şarap Setinde Olan Ürünler

Şarap setleri içinde genellikle 4–5 adet malzeme bulunur. Bunların içinde olmazsa olmazlardan bir tanesi tirbuşon yani şarap açacağıdır. Şarap açacakları set içinde lokomotif vazifesi gören materyallerdir.

Şarap setlerini oluşturan malzemelerden bir tanesi de folyo kesicidir. Şarabın kapağında mantar kısmının etrafında bir folyo bulunur. Bu folyo kesici ile mantarın etrafı temizlenir ve şarap şişesi açmaya hazır hale gelir.

Açılan ve bir miktarı içilen şarabı tekrar muhafaza etmeye hazır hale getirmek için bu setlerin içinde şarap tıpası da bulunur. Böylece şişenin ağzını kapatarak hava almasını engelleyebilirsiniz.

Şarap setlerinde yer alan aksesuarlardan bir diğeri de dekantasyon şişesi olarak göze çarpar. Dekantasyon özellikle şarap mahzenlerinde şarabı yatırmak için kullanılan yönteme verilen addır. Dekantasyon şişesi içinde muhafaza edilen şarap dış etkenlere karşı korunur. Bu işleme şarap yıllandırma da denir. Şarap yıllandırılırken hafif eğimli bir şekilde kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Güneş ışığından uzak ve sıcaklık değişiminin az olduğu yerler bu işlem için daha uygundur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: