Web sitemize hoşgeldiniz.

Taş Değil Canım, Swarovski

2 Ekim 2017

Swarovski taşları ile yapılan ürünler her şeyden önce fiyatı ile ilgi çeken bir yapıya sahiptir. Özellikle kadınlar arasında lüksün sembolü haline gelen bu ürünler, hakkında bir çok şeyin yanlış bilindiği konular arasında bulunuyor. Bu yazımızda swarovski konusunu ele alalım ve hakkında binmesi gereken şeyleri açıklığa kavuşturalım

Nedir Bu Swarovski?

Swarovski aslında bir isimdir. Aynı zamanda Daniel Swarovski tarafından kurulan şirketin de adıdır. 1895 yılında Avusturya merkezli olarak kurulan bu firma Swarovski markası ile dünya çapında en çok tanınan şirketlerden birisi haline gelmiştir.

Swarovski taşı olarak bilinen mücevherler camın kristalize edildikte sonra kesilmesi ile oluşan maddelerdir. Dünya üzerinde bu işi yapan tek bir firma vardır. Swarovski camı bu şekilde kesme şeklinin  patentini almıştır ve yaptığı işin tarifini sır gibi saklamaktadır.

Swarovski Markasıyla Alakalı Bilinmesi Gereken Şeyler

Swarovski kendi ürettiği ürünlerin satışını yaptığı perakende mağazalar zinciri kurmuştur. Orijinal ürünleri yalnızca buralardan alabilirsiniz. Aynı zamanda dünyadaki diğer markalar için de satış yapmaktadır. Yani bir marka ürettiği bir takı üzerinde kullandığı taşları yine Swarovski’den alır.

Şirket tarafından üretilip satılan bazı ürünlerin altında büyüteç ile görülebilecek şekilde swarovski zirconia yazar. Bu ürünler bir çeşit pırlanta imitasyonudur. Pırlanta gibi sert ve dayanıklı bir maden olan zirkonyum kullanılarak üretilirler. Firma diğer markalara satış yaparken, markaların talebi üzerine ürünlerin üzerine yazı yazmadan satar. Zirkonyum maddesi işlenebilirliğindeki avantajı ve yüksek ısıya karşı mukavemeti ile uzun ömürlü aksesuarlar ortaya çıkardığı için takı sektöründe çok fazla tercih edilen bir malzemedir.

Swarovski mağazalarında aynı zamanda saf kristal ile üretilen takılar veya süs eşyaları da bulunur. Oldukça pahalı fiyatlara sahip olmasına rağmen sürekli alıcı bulur. Şirketin çatısı altında faaliyet gösterilen alanlardan bir tanesi de pırlantalar için delici ve kesici aletler satışıdır. Ayrıca yine saf kristallerden üretilmiş avizelerin yer aldığı swarovski aydınlatma ya da orijinal adı ile söylemek gerekirse swarovski lighting adı altında bir markası da vardır ve dünyanın en pahalı avizelerini satar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: