Web sitemize hoşgeldiniz.

Tütsülük Çeşitleri Bakımından Neler Vardır?

2 Ekim 2017

Kullanılan alanlarda, değişik bir ortam oluşturmayı düşünenler için hoş ve gizemli kokuları ile tütsülük çeşitleri  bulmak çok kolaydır. Tütsü çeşitlerinin sabitlendiği tütsülük çeşitleri de tütsüler kadar önem kazanmaya başlamıştır.

Model ve çeşit bazında, geniş bir yelpazede bulabileceğiniz, ev ya da ofisinizin içinde güvenle yakıp kullanabileceğiniz şekilde oluşturulmuşlardır.

Doğallıktan yana olan bir kişilik yapınız varsa, tütsülerinizi evinizde dahi yapabilirsiniz. Farklı tütsülükler dekorasyon maksatlı kullanılabileceği gibi hediye düşüncediyle de hareket edilebilir. Ne tür kokulardan hoşlandığınız tam olarak biliyor iseniz, işin kolay kısmını atlatmışsınız demektir. Bu kokunun etrafa dengeli bir dağılım sağlamasını istiyorsanız, bunun için herhangi bir tütsülükten faydalanmanız gerekecektir.

Tütsüler Nerelerde Durabilir?

Bir çiçek dibine saklayıp kullanabileceğiniz gibi, güzel işlemeler sahip bir tütsülüğe de koyabilirsiniz. Eviniz ya da çalışma ortamınızdaki, görüntüyü farklı kılmak istiyorsanız, bütün ayrıntıları dikkatlice izleyerek kaydetmelisiniz. Sonra da hiçbir ayrıntıyı atlamamaya özen göstermelisiniz.

Farklı insan karakterleri veya yüzlerinin bulunduğu, bazen hayvani figülerin kullanıldığı ev yapımı hediyelik tarzında düşünülüp, dizayn edilmiş çok sayıda tütsülük çeşidi bulabilirsiniz.

Aksesuarlar içinde en çok tutulan, sevilen, rağbet gören ürünler arasında yer alan tütsülükler, farklı koku tercihlerine göre değişip geliştirilmeye devam edilmektedirler. İhtiyaçtan doğan bu yeni sektörde, değişen ihtiyaçlar paralelinde, srekli değişen bir Pazar haline gelmektedir.

Ahşap Tütsülük Mü, Metal Tütsülük Mü Tercih Edilmeli?

Tütsülükler gün geçtikçe, tamamlayıcı bir obje halini almaktadır. Pek çok hammade ile yapılabildiğinde, kullanıp dekor olarak değerlendireceğiniz seçenekleriniz de çok miktarda vardır.

Örneğin metal tütsülüklerde paslanma yapmayan bir malzeme seçilmelidir. içine düşen tütsü külü ise zaman içinde, renk değişikliğine sebep olmamalıdır.

Ahşap tütsülükler ise, yanmaya karşı korunmaya yarayan özel bir madde ile kaplandığından, asla bir tutuşma oluşturacak durumda olmayacak, son derece güvenli bir seçenek durumuna gelecektir.

Tütsülük çeşitleri gibi buhurdanlık çeşitleri de ya ahşaptan ya da paslanmaz çelikten yapılmış durumdadırlar, mesela, üzerindeki sağlam ahşabın oyulması konusunda, çok ince bir işçiliğin ve çok büyük bir emeğin olduğu aşikardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: