Web sitemize hoşgeldiniz.

Yaz İshalinden Koruyan Öneriler, Çocuklarda yaz ishali tehlikesi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vücudun çok fazla miktarda su kaybetmesi ve bununla birlikte özellikle de çocukların metabolizmalarının zayıf olması nedeniyle, yaz ishali sıkça görülür. Eğer yaz ishali yüzünden bütün yazın berbat olmasını istemiyorsanız ve çok daha keyifli zamanlar yaşamak istiyorsanız, yaz ishalinden koruyan önerilere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu öneriler içerisinde kimisi gıdalar ile ilgili olurken, kimisi de sizlerin ne tür yiyecek içecek tüketmeniz gerektiği ile ilgilidir. Ayrıca bazı durumlarda yaz ishali yalnızca yiyecek ve içeceklerden değil, aynı zamanda çeşitli hastalıklardan da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda, hızlı bir şekilde doktorunuza görünmeniz hastalığı erken atlatmanz açısından son derece önemlidir.

Sık sık ellerinizi yıkayın ve bozulmuş gıdalardan uzak durun

Çok hızlı bir şekilde bozulan gıda ürünleri, çoğunlukla yaz ishaline neden olur. Yaz ishalden koruyan öneriler arasında bulunabileceklerden bir tanesi de bu tür hızlı bozulan gıdalardan uzak durmanız ile ilgilidir. Eğer dondurulmuş gıdalar alıyorsanız bunları dışarıda bekletmeden yeniden buzluğa yerleştirin. Aksi takdirde hızlı bir şekilde çözülmesi nedeniyle sizlere yaz ishali problemi yaşatabilir. Ayrıca ellerinizi de mümkün olduğunca sıklıkla yıkamaya çalışın. Ağırlıklı olarak yaz aylarında çok fazla bakterinin birikmesi nedeniyle, çoğu kişi ishal gibi hastalıklara daha fazla yakalanırlar. Bunu önlemek için de mutlaka sık sık ellerinizi yıkayın ve bakterilerden korunmaya çalışın

Mümkün olduğunca dışarıdaki ürünleri tercih etmemeye çalışın

Birçok uzman, her fırsatta dışarıda satılan ürünlerin çoğunlukla mikrop içerdiğini söylerler. Ancak ne yazık ki dışarıda yemek ve içecek tüketmeyi seven insanımız, bu konuda da gerekli hassasiyeti göstermez. Dışarıda hazır olarak üretilen bütün yiyecek ve içecekler genellikle merdiven altı yapılmaktadır ve çok da hijyen kurallarına önem göstermezler. En büyük yiyecek ve içecek firmalarının dahi; hijyen kurallarına çok önem göstermediği günümüz dünyasında, bu tarz küçük işletmelerin hijyene önem vermesini beklemek çok da doğru olmaz. Bu nedenle yaz ishalinden koruyan öneriler içerisinde dışarıdan yiyecek ve içecekleri çok fazla tüketmemeniz de yer alabilir. Ayrıca çok fazla mikrop barındırabileceğini düşündüğünüz ortamlar da da  bulunmayın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: