Web sitemize hoşgeldiniz.

Yazın Yıpranan Saçlara Öneriler, Yıpranmış saçlara yaz sonrası bakım önerileri

Normal şartlarda çok fazla miktarlarda uıpranan saçlar, yaz aylarında ekstra oranlarda yıpranma geçirirler. Ağırlıklı olarak güneşin bunda çok büyük etkisinin olduğu bilinmekle birlikte aynı zamanda, yaz aylarında hanımların saç bakımlarına çok daha az dikkat etmesi ile de konu yakından ilgilidir. Yazın yıpranan saçlara öneriler başlığı altında toplanabilecek bazı formüller her ne kadar doğal yöntemlerle evde yapabileceğiniz yöntemler olmakla birlikte, bazıları da çeşitli bakım yağlarından oluşur. Bu bakım yağlarını her ne kadar yoğun bir şekilde kullansanız da, yediğiniz içtiğiniz birçok şeye de dikkat etmeniz gerekiyor. Eylül aylarına girdiğimiz şu dönemlerde, saçlarda kırıklar oluşması ve bu nedenle de dökülmelerin artması da son derece normaldir. Bunun içinde çeşitli doğal yöntemler uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızı doğal besleyici olan badem yağı ile besleyin

Saçların en çok beslenmesini sağlayan materyallerden bir tanesi de badem yağıdır. Özellikle içeriğinde bulunan B12 sayesinde saç diplerine kadar büyük bir beslenme ağı oluşturur ve böylece çok daha güçlü saçlara kavuşursunuz. Ayrıca badem yağı ile birlikte isterseniz zeytinyağı tarzı ürünler de kullanabilirsiniz. Bu her iki ürün de saçlar için ihtiyaç duyulan bütün vitamin ve proteinleri kendi içerisinde bbarındırır ve böylece çok daha sağlıklı saçlara kavuşursunuz. Ayrıca yazın yıpranan saçlara öneriler başlığı altında önerilebilecek bir diğer formül de sıklıkla duş almanızdır. Eğer bu tarz ürünleri kullanır ve sıklıkla duş alırsanız; yazın saç yıkama problemini ortadan kaldırmış olursunuz. Yazın yıpranan saçlara öneriler vermek gerekirse, saçlarınızı mümkün olduğunca güneşten uzak tutmanızı da söyleyebiliriz.

Saçlarınıza çok daha az bir şekilde işlem uygulayın

Neredeyse saatlerce uygulanan fön veya buna benzer işlemler sonrasında saçlar adeta yıpranmaktan halsiz düşer ve ilerleyen dönemlerde bu da ciddi bir saç dökülmesine neden olur. Bunu önlemek istiyorsanız, yaz aylarında yaptınız işlem sayısını mümkün olduğunca azaltmaya çalışın. Ayrıca bu işlemler sonrasında saçlarınızı badem yağı ve zeytinyağı gibi çeşitli ürünlerle beslemek de, yazın yıpranan saçlara öneriler başlığı altında sunulabilir. Ayrıca yaz aylarında mümkün olduğunca tarak gibi ürünler kullanmak yerine fırça tercih edin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: