Web sitemize hoşgeldiniz.

Yüzünüzü Beyazlatmak İçin Pirinç Suyu Kullanın

Esmer olan insanların bir kısmı, beyaz bir yüze kavuşmak için birçok yola başvururlar. Özellikle doğal olan yöntemler, iyi sonuç vermektedir. Pirinç Suyu İle Evde Yüz Beyazlatma Yöntemi bu anlamda çok sık tercih edilir. Hem kolay bir biçimde hazırlanması hem de etkili sonuç göstermesi açısından, pirinç suyuna yönelen insan sayısı oldukça fazladır.

Pirinçle Yüz Beyazlatmak Nasıl Olur?

Yüz beyazlatma ile alakalı olarak kullanılabilecek birçok farklı yöntem vardır. Bunların arasında pirinç ilk sırada gelir. Bunun için farklı ciltlere göre hareket etmek gerekmektedir.

Karma Ciltler: Karma olarak adlandırılan cilde sahip kişiler için maske hazırlamak oldukça basittir. Bir avuç pirinci, kase içine koyun. Daha sonra bir miktar su ekleyin parmaklarınızı kullanarak karıştırın. Bulanın bir görüntü ortaya çıktığı zaman işlemi durdurmalısınız. Bunun sonrasında ise suyu başka bir kaba boşaltmalısınız. Su ile yüzünüzü yıkayın. Havlu ile kurulama işlemi yapılmamalıdır. Haftada bir defa yapmak yeterlidir. Pirinç Suyu İle Evde Yüz Beyazlatma Yöntemi karma ciltler için bu şekildedir.

Kuru Ciltler: Çiğ pirinci ezin. Toz haline gelen pirinci daha sonra süt ile beraber karıştırın. Bir hamur kıvamı yakalamak gerekmektedir. Bunun sonrasında ise ortaya çıkan karışımı, yüz bölgenize sürün. Boğaz bölümüne de bunu sürmek sorun yaratmayacaktır. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkama işlemini gerçekleştiren. Kuru ciltler için özel olan bu maskeyi, haftada minimum olarak tek bir defa uygulamak yeterli olacaktır. Bir ay içinde bunun sonucunu almanız mümkündür.

Yağlı Ciltler: Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, 4 çay kaşığı kadar pirinç unu ile yarım çay bardağı dolusu suyu bir kap içine koyun. Bunu karıştırın. Katı olduğu zaman su eklemek mümkündür. Ortaya çıkan karışımı yüzünüze sürün. 5 dakika kadar bekleyin. Bol ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 2 defa yapılabilir.

Cilde Göre Seçim Yapılmalı

Pirinç suyu ile beyazlatma yapmak için mutlaka cildinize göre bir seçim yapmalısınız. Her cildin kendisine özgü bir yapısı vardır. Bu yapıya göre yapılacak olan tercihler  çok önemlidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: