Web sitemize hoşgeldiniz.

Zeytinyağı ve Türk Kahvesi İle Maske Yapabilirsiniz

Türk kahvesi, kültürümüzün en önemli parçalarından birisidir. Lezzetli olan tadı ile bilinen kahve, sadece içmek için tercih edilmez. Çünkü zeytinyağı ile beraber karıştırıldığı zaman harika bir maske elde edilebilir. Bu maske sayesinde ise ciltteki birçok sorunun çözümü basit olmaktadır. Türk kahvesi zeytinyağı maskesi tarifi bu noktada büyük faydalar sağlar.

Türk Kahvesi Şifa Dağıtıyor

Birçok kişinin büyük bir afiyet ile tükettiği Türk kahvesi, maske olarak da kullanılabiliyor. Bu nokta kahvenin telvesinden yapılacak olan maske, farklı sorunlara çok hızlı bir biçimde çözüm getirebilme özelliğine sahip.

Gerekli Malzemeler: Bu kürü hazırlamak için ilk olarak 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ile yine aynı oranda Türk kahvesini bulundurmak gerekiyor.

Maskeyi yapmak ise son derece basit. İlk olarak zeytinyağı ile kahveyi karıştırın. Bunun sonrasında ortaya çıkan malzemeyi, çok dikkatli bir biçimde ve yumuşak hareketler ile cilde uygulayın. Yaklaşık olarak 5 dakika kadar beklemek gerekiyor. Hemen arından mutlaka soğuk su ile duruluma işlemi yapılmalıdır. Buna göre bazı kişiler, maskeden dolayı cildin çok yağlı bir biçimde olduğunu dile getirirler. Karışımın içinde zeytinyağı olduğu için bu durum normaldir. Ancak endişe etmeyi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Çünkü çok iyi bir biçimde yıkandıktan sonra yağlar kısa sürede gidecektir.

Mevcut maskenin ne kadar sıklıkla uygulanacağı ise çok merak edilir. Buna göre haftada bir defa böyle bir maske yapmak yeterli olacaktır. Türk kahvesi zeytinyağı maskesi tarifi, bu şekilde gerçekleştirilmelidir.

Kürün Faydaları Neler?

Bu tip bir kürün faydaları çok fazladır. Bunların başında ise sivilce oluşumunu önlemek gelir. Bunun yanı sıra siyah noktaların önüne de bu şekilde geçmek mümkündür. Ayrıca gözaltında oluşan morluklar, kür sayesinde ortadan kalkar. Cildin nem oranı da dengelenmiş olur.

Türk kahvesi maskesi, özellikle son dönemde çok sık bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır. Hatta birçok ünlü isim, güzelliğini bu küre borçlu olduklarını dile getirmektedir. Siz de, bu bağlamda mevcut tarifi kullanarak iyi sonuçlar alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: